Mała architektura gabionowa

Mała architektura gabionowa to elementy wyposażenia przestrzeni publicznych, takie jak ławki, stoły, donice, klomby, słupki oraz altany, które są wykonane z gabionów. Gabiony to specjalne kosze wykonane z oczek metalowych, które są wypełnione kamieniami lub innymi twardymi materiałami. Mała architektura gabionowa jest odporna na warunki atmosferyczne i trudne warunki, a jej estetyka sprawia, że jest ona często wybierana do aranżacji przestrzeni miejskich.

Mała architektura gabionowa może być wykorzystana do tworzenia różnych elementów w przestrzeni publicznej, takich jak ławki, stoły, donice, klomby czy też słupki. Może być ona również używana do budowy altan ogrodowych lub małych zadaszeń. Gabiony są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu elementy małej architektury gabionowej mogą służyć przez długi czas.

Ławki gabionowe

Ławki gabionowe są doskonałym pomysłem do nowoczesnych ogrodów. Te masywne i solidne konstrukcje wyróżniają się oryginalnym wyglądem, sprawdzając się zarówno do zastosowań prywatnych, jak i publicznych. Ławki z koszy gabionowych mogą ozdobić twój ogród, a także alejki parkowe, place zabaw i inne obiekty sportowe lub rekreacyjne.

Jako producent koszy gabionowych, możemy pomalować ocynkowaną stal na dowolny kolor z palety RAL (ponad 200 barw), dopasowując ławkę do otoczenia. Ogromne znaczenie ma wypełnienie – takie jak piaskowiec, wapień czy otoczaki, które determinuje ostateczny efekt.

Ławki gabionowe imponują trwałością – są odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne, nie wymagają konserwacji. Aby podnieść wygodę, ławka jest dodatkowo obijana drewnianymi deskami na siedzisku oraz oparciu.

Jako producent gabionów, możemy zaproponować zarówno proste, minimalistyczne ławki, jaki i małe sofy, sofy z miejscem na posadzenie roślin ozdobnych, a nawet duże narożniki, idealne jako element wypoczynkowy w ogrodzie.

Stoły gabionowe

Szukasz pomysłu na oryginalny stół ogrodowy, który nie niszczeje pod wpływem warunków atmosferycznych, a do tego wygląda naprawdę nietuzinkowo? Stoły gabionowe są z pewnością oryginalne i wytrzymałe – składają się z koszy, które produkujemy z prętów i siatki z ceownika cynkowanych ogniowo oraz wypełnienia. Materiał sypki taki jak wapienie, granit czy otoczaki wywiera duże znaczenie w ostatecznym wyglądzie mebla ogrodowego.

Stoły gabionowe mogą stanąć w towarzystwie ławek z tego samego materiału lub tradycyjnych mebli – będą idealnym miejscem do zjedzenia posiłku w ciepłej porze lub urządzenia przyjęcia. Ich blat jest wykonany z desek, które wystarczy odpowiednio zabezpieczyć, by były odporne na wpływ warunków atmosferycznych.

Stolik z gabionów jest także doskonałym rozwiązaniem do miejsc publicznych – parków, miejsc rekreacji i sportu. Kosze mogą zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL (200 barw), dopasowując się do otoczenia.

Donice gabionowe

Szukasz pomysłu na oryginalne miejsce do posadzenia roślin w ogrodzie? Donice gabionowe są wykonane ze stali cynkowanej ogniowo, która może zostać pomalowana na dowolny kolor z palety RAL, podkreślając styl budynku lub działki. Kosze wypełnia się różnymi materiałami, takie jak szkło, kamień, a nawet drewno, dzięki czemu nabierają niecodziennego wyglądu. Wiele osób tworzy nawet wielobarwne warstwy, by podkreślić ich indywidualny charakter.

Donice z gabionów pasują do nowoczesnych aranżacji, stając się efektownym sposobem na aranżację małego ogródka przydomowego, większej posesji, jak i przestrzeni publicznych. Ustaw je na tarasie, balkonie lub przy wejściu do drzwi, zaskakując wszystkich gości ich niecodziennym wyglądem.

Są niezwykle trwałe zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i opady atmosferyczne. Różnią się wielkością lub wysokością, a nawet kształtem, w zależności od twojego projektu. Wewnątrz konstrukcji znajduje się wolna przestrzeń na zasadzenie dowolnej rośliny, która będzie fantastyczne kontrastowała z konstrukcją.

Klomby gabionowe

Jako producent ogrodzeń gabionowych, możemy ci zaproponować oryginalne klomby gabionowe, które podkreślą nowoczesny charakter twojego ogrodu obok domu lub zaskoczą klientów zdobiąc pas zieleni obok firmy. Są także doskonałym wyborem do przestrzeni publicznej, gdyż nie wymagają konserwacji, a do tego są odporne na warunki atmosferyczne oraz ataki wandali.

Klomby z gabionów mogą różnić się kształtem – od kwadratowych, prostokątnych konstrukcji, aż po sześciokątne gabiony lub z lekkimi zaokrągleniami. Jako producent koszy gabionowych możemy zaproponować wiele indywidualnych rozwiązań zgodnie z oczekiwaniami klienta. Wykonujemy klomby z elementów stalowych takich jak pręty i siatka z ceownika, które pochodzą od polskich producentów. To sprawdzone rozwiązania – dzięki ogniowemu cynkowaniu, elementy są odporne na wpływ warunków atmosferycznych. Klomby gabionowe mogą zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL – wypełnienie ich otoczakami, granitem, drewnem czy szkłem zdefiniuje ich ostateczny wygląd.

Słupki / filary gabionowe

Kosze gabionowe wypełnione granitem, otoczakami, szkłem, drewnem i innym materiałem sypkim są doskonałym pomysłem na stworzenie niecodziennych elementów architektury ogrodowej. Najczęściej wykonuje się z nich ogrodzenie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić obok inne, wyjątkowe konstrukcje takie jak słupki gabionowe. W końcu gabiony wypełnione granitem, szkłem, otoczakami i innymi sypkimi materiałami są wyjątkowo masywne, stabilne, trwałe na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wykonaniu ich z wysokiej jakości stali i poddaniu ogniowemu cynkowaniu, nie niszczeją nawet pod wpływem warunków atmosferycznych.

Słupki gabionowe mogą zostać wykorzystane do zbudowania wiaty – wystarczy pokryć je dachem, aby wygodnie zaparkować samochód lub stworzyć miejsce do wypoczynku w ogrodzie. Filary gabionowe posłużą ci do budowy ogrodzenia – dzięki temu będzie wyróżniało się nietuzinkowym wyglądem i nieco mniejszą masywnością niż pełne ogrodzenie. Mogą być szersze, węższe, a także różnić się wysokością, według twojego projektu.

Altany gabionowe

Altany gabionowe z pewnością zaskoczą każdego twojego gościa – możesz ustawić je zarówno w przydomowym ogródku, jak i obok budynku firmowego, zapraszając twoich klientów na filiżankę kawy na świeżym powietrzu. Takie konstrukcje wyglądają niezwykle – składają się z wysokich słupków gabionowych oraz ławek z gabionów, które tworzą niskie ściany. Wewnątrz altany ustawisz stół wykonany w tej samej technologii, by wygodnie spędzić czas z rodziną lub kontrahentami.

Nie musisz obawiać się o komfort wypoczynku – oparcie oraz siedzisko będzie wykonane z desek, podobnie jak blat stołu. Przykryj całość dachem pasującym wizualnie do altany z gabionów, by opady nie przeszkodziły ci w relaksie.

Jako producent koszy gabionowych możemy zaproponować wiele rozwiązań – wykonamy dla ciebie altanę gabionową według projektu, wypełniając ją wybranymi materiałami, a nawet oferując malowanie proszkowe koszy zgodnie z paletą RAL. Nie musisz obawiać się o trwałość konstrukcji – cynkowanie ogniowe sprawia, że nie niszczeje pod wpływem czynników atmosferycznych.